X
המקצוע היציב בשבילכן, אתמול, היום וגם מחר
תאריך פתיחה:שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של עבודה

משותפת עם סטודנטים ובוגרים.

על מנת שיועץ יחזור אליך, אנא מלא את הפרטים הבאים:

הריני לאשר קבלת עדכונים באמצעות מסרון לנייד, לדוא"ל ודיוור ישיר

שמור מקום בקורס

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד.

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד

קדימה, בוא נתחיל עם השלב הראשון של הרישום:

הרשמה לקורס

שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של משותפת עם סטודנטים ובוגרים.
הרשמה
בוקר
ערב
יום ו
קראתי ואני מסכים/ה לתרנון של היחידה ללימודי תעודה והמשך, הקריה האקדמית אונו

צור קשר

נא השאר פרטים ונחזור אליך

המקצוע היציב בשבילכן, אתמול, היום וגם מחר

נשים שמגיעות לשוק העבודה נתקלות בקשיים רבים מכורח חברתי וכלכלי. מצד אחד – מצופה מנשים לעבוד ולהרוויח משכורת על מנת לכלכל את עצמן ואת משפחתן, ומנגד, נשים הבוחרות במסלול של קריירה ומשפחה עשויות למצוא את עצמן בדילמה מפאת זמני העבודה המוקצבים והדאגה לילדיהן ומשפחתן שמוטלת, לרוב, בעיקר עליהן. בין אם מדובר בחופשת הלידה, בבן זוג שחוזר, לרוב, בשעות הערב המאוחרות או בזמני העבודה של הגנים בארץ, ולעיתים אף גירושין שמשפיעים רבות על אפשרויות התעסוקה והקידום של נשים, הקשיים שמוערמים על נשים בניהול הקריירה שלהן דורשים מהן מחשבה על בחירת המקצוע העתידי שלהן, ולעיתים אף על הסבת מקצוע בו יוכלו לעבוד בנוחות בשעות המתאימות להן, מכורח המציאות.

חוסר היציבות בעולם התעסוקה

גם חוסר היציבות בעולם התעסוקה בארץ משפיע רבות על בחירה זו. כיום רוב שוק העבודה מורכב מעובדות קבלן בתחומים שונים, עסקים קטנים שבקושי מקבלים תמיכה מהרשויות נסגרים חדשות לבקרים ופיטורים הם עניין של מה בכך, מפאת חוסר היציבות בשוק העבודה בישראל. נשים רבות מוצאות את עצמן עם תארים ודיפלומות שלא רלוונטיות לשוק העבודה ולמשכורת שעליהן להרוויח על מנת לכלכל את עצמן ומשפחתן בכבוד, והן נאלצות לבחור במסלול קריירה שיאפשר להן גם שעות נוחות לעבודה אך גם הכנסה רווחית וזמינה שתאפשר להן לכלכל את עצמן לא משנה באיזה מצב הן תמצאנה את עצמן. מעסיקים רבים יעדיפו להעסיק נשים צעירות, בתחומים מסוימים, שלא מחויבות לשעות הבית והמשפחה, או אפילו – גברים. על אף שנשים עם ילדים ומשפחה נוטות לשמור על מקום עבודתן בקנאות ולעבוד בצורה אפקטיבית יותר, שוק העבודה עדיין אינו רואה בנשים כאלה כהשקעה עתידית, גם אם הן עובדות מסורות יותר שנותרות במקום עבודה אחד לאורך שנים, משקיעות בו ומרימות אותו.

אפשרויות התעסוקה לנשים

ישנם מגוון אפשרויות תעסוקה לנשים שאנו מכירים, כיום. נשים רבות בוחרות בהסבת מקצוע או פתיחת עסק קטן עם לידת ילדיהן, מפאת הנוחות – שעות עבודה מקוצרות, או האפשרות להיות עצמאית על מנת לספוג את ימי המחלה הרבים של הילדים, החופשות מהגן ומבתי הספר והתחייבויות שונות כלפי משפחתן. לרוב, אלה יהיו מקצועות טיפוליים או אדמיניסטרטיביים, וכך גם יהיו העסקים שהן יקימו, לדוגמה: מקצועות החינוך, כגון חינוך לגיל הרך או חינוך מיוחד והוראה, אך אלה מקצועות שעברו בשלושים השנים האחרונות תהליך של הפרטה ונהיו לא רווחיים ביחס להוצאות הממוצעות של משק הבית, שלווה בעליית מחירים דרסטית במקביל; וכן עבודות אדמיניסטרציה שונות, כגון: ניהול משרדים, פקידות ומזכירות, אך גם אלה, בימינו, דורשים מינימום של תואר ראשון וניסיון רב וכן ידע בניהול חשבונות, לצד משכורת לא מתגמלת בצורה נאותה, חוסר יציבות בעבודה וחוסר קידום. בניגוד לזמנים עברו, נשים מוכשרות, בעלות דיפלומה וניסיון, לא מתוגמלות בצורה נאותה על עבודתן ולא מצליחות להתקדם בשרשרת הניהול כפי שהיה נהוג פעם. אין ספק כי שוק העבודה אינו אותו שוק עבודה שהכרנו, בו עובדת שומרת על מקום עבודתה למשך שנים ארוכות ומתוגמלת בהתאם.

הפתרון האידאלי עבורכן : הנהלת חשבונות

עם זאת, יש מספר תחומים שיהיו מתוגמלים ויציבים, ואף יאפשרו הכנסה נוספת מחוץ לשעות העבודה, כמו גם אפשרות לעסוק בתחום בצורה עצמאית. אחד מהתחומים האלה הוא הנהלת חשבונות. ראשית, מדובר בהכשרה קצרה, יחסית, דבר שמאפשר זמינות רבה לנשים המעוניינות בהסבת מקצוע ואפילו כמקצוע ראשי בחייהן מיד עם סיום הצבא או האקדמיה. ההכשרה שניתנת הינה הכשרה פרקטית שמאפשרת יציאה מידית לשוק העבודה, גם בלי ניסיון. שנית, התחום עצמו מאפשר גמישות רבה בשעות העבודה ולרוב אף עבודה בשעות המותאמות לאימהות שצריכות לדאוג לביתן וילדיהן באופן בלעדי, או לנשים המעוניינות ללמוד באקדמיה במשך שנים ארוכות וזקוקות, בוודאי, לפרנסה במהלך הלימודים הללו. בתחום הנהלת החשבונות ישנה אפשרות ממשית לעבוד מהבית, בזמנים שנוחים לך, בין אם מדובר במשרה מלאה או בחצי משרה, בין לימודים ומשפחה, ואף ישנה האפשרות לעבוד ביותר ממשרה מלאה, כעצמאית בסוף הלו”ז המשפחתי, כהכנסה נוספת. כמו כן, מדובר באחד המקצועות המבוקשים ביותר בכל הזמנים. משום שהתעסקות עם בירוקרטיה לעסק קטן אינה משתלמת, עסקים רבים פונים למנהלות חשבונות על מנת שאלה יעשו עבורן את העבודה הדרושה מול רשויות המס שמפקחות בחומרה רבה על עסקים קטנים וגדולים בארץ. מדובר בתחום שיהיה מבוקש במהלך העשורים הבאים, גם כן, ויתכן כי אף ניתן להגדיר אותו כנווה במדבר של חוסר יציבות תעסוקתית.

מהי כלבנות טיפולית ?
משרת המפתח בארגון הגדול ? רק חשבי שכר
ההשקעה המוצלחת הבאה שלך
איך מנהלים את המשאב הכי חשוב בחברה