X
האם אתה מתאים ללמוד עיצוב גרפי?
תאריך פתיחה:שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של עבודה

משותפת עם סטודנטים ובוגרים.

על מנת שיועץ יחזור אליך, אנא מלא את הפרטים הבאים:

הריני לאשר קבלת עדכונים באמצעות מסרון לנייד, לדוא"ל ודיוור ישיר

שמור מקום בקורס

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד.

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד

קדימה, בוא נתחיל עם השלב הראשון של הרישום:

הרשמה לקורס

שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של משותפת עם סטודנטים ובוגרים.
הרשמה
בוקר
ערב
יום ו
קראתי ואני מסכים/ה לתרנון של היחידה ללימודי תעודה והמשך, הקריה האקדמית אונו

צור קשר

נא השאר פרטים ונחזור אליך

האם אתה מתאים ללמוד עיצוב גרפי?

בעולם שבו הוויזואליות משחקת תפקיד מרכזי, נוצרו לא מעט מקצועות שלוקחים אותה מספר צעדים קדימה. הביקוש לתוצרים חזותיים מגוונים, יחד עם התפתחות תכנות ייעודיות, הפכו את התחום של העיצוב הגרפי למבוקש פי כמה ביחס לעבר. זהו תחום מרתק ומאתגר, שפותח המון דלתות במישור התעסוקתי לסטודנטים שלו ולבוגריו.

שאלה חשובה שצריכה להישאל נוגעת דווקא לתחילת הדרך, והיא: מיהם האנשים שעיצוב גרפי מתאים להם – ולעומתם, מיהם אלה שיתקשו להצליח ולשגשג במקצוע? איך תדע אם אתה נמנה עם חברי הקבוצה הראשונה?

שאלת היצירתיות

יש להדגיש כבר בנקודת ההתחלה שעיצוב גרפי אינו מניח ידע מוקדם בתחום, למעט אולי מיומנויות מחשב בסיסיות אלה או אחרות. ובכל זאת, יש מספר תכונות שיכולות להגדיל את סיכויי הקבלה ללימודי המקצוע ואת סיכויי ההצלחה בו. הדרישה הראשונה היא ליצירתיות גבוהה. נסה לחשוב האם אתה מגדיר את עצמך כאדם יצירתי, המסוגל לחשוב מחוץ לקופסה. נסה להיזכר למשל בברכות שהכנת, או ב"משחקים" שעשית בתכנות גרפיות בסיסיות במהלך השנים בתור תחביב. אם זו נקודת הפתיחה שלך, סביר מאד להניח שזהו המקצוע בשבילך.

אם אין לך ידע טכני, וזה בסדר גמור, אינך צריך להמציא את הגלגל. נסה להתבונן בכמה יצירות שאתה נחשף להן ביום ויום ונתח אותן מבחינה עיצובית: נניח עטיפת אלבום מוזיקלי, כרזה של סרט, לוגו באינטרנט או אפילו פלייר המושם בתיבת הדואר שלך. נסה לראות מהם האלמנטים השונים שמרכיבים את התמונה, במה מתבטא השילוב שבין תמונה וטקסט, באילו צבעים בחרו וכן הלאה. אם אתה מצליח לנתח את האובייקט לפרטים, או יכול להגיד עליו כבר עכשיו דבר מה בעל ערך, יכול להיות שיש לך התכונות הנדרשות למעצבים גרפיים.

 

ירידה לפרטים הקטנים

בעיצוב גרפי אין מקום לפשרות. כל אלמנט ואלמנט בתוצר הגרפי, כל סנטימטר על גבי הדף וכל פיקסל על גבי מסך צריכים להיות מתוכננים בקפידה. לימודי עיצוב גרפי לכן יהיו אידיאליים לאנשים אשר אינם נוהגים לעגל פינות, לאנשים סבלניים שמסוגלים להקדיש תשומת לב לאינספור אלמנטים, גדולים וקטנים כאחד. מובן שהלימודים עצמם יראו לך על מה להסתכל ואיך, אך תכונות מובנות דוגמת קפדנות והתבוננות ביקורתית יכולות אף הן לשפר את נקודת הפתיחה שלך בתור סטודנט.

שאפתנות

עיצוב גרפי הוא מקצוע מאתגר בכל קנה מידה, שבו דומה שאין יום אשר מזכיר את משנהו. עבור אלה שחושבים ברצינות על לימודים גבוהים על מנת להתברג בתחום, דרישת מפתח במצב הדברים הזה היא להיות בעלי אמביציה. צריך לקחת בחשבון שיש אפשרויות תעסוקה מגוונות, עם סבירות בלתי מבוטלת לכך שעבודות העיצוב של בוגרי הלימודים ייחשפו לקהל יעד רחב.

בנוסף, חשוב לזכור שזהו תחום בו צריך להשקיע ולהיות מוכנים לעבודה קשה. אף פוסטר, לוגו, שלט חוצות, כרזה או מוצר פרסום ברמה מקצועית לא הופק כלאחר יחד. הם מצריכים השקעה, מחשבה וכמובן – גם יכולות טכניות ראויות לציון.

ההשקעה המוצלחת הבאה שלך
לדעת להניע עובדים זה לא רק מקצוע, זו מיומנות
מקצוע חדשני, רווחי ומעניין
ניהול בעידן מתקדם