X
מאמרים
תאריך פתיחה:שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של עבודה

משותפת עם סטודנטים ובוגרים.

על מנת שיועץ יחזור אליך, אנא מלא את הפרטים הבאים:

הריני לאשר קבלת עדכונים באמצעות מסרון לנייד, לדוא"ל ודיוור ישיר

שמור מקום בקורס

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד.

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד

קדימה, בוא נתחיל עם השלב הראשון של הרישום:

הרשמה לקורס

שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של משותפת עם סטודנטים ובוגרים.
הרשמה
בוקר
ערב
יום ו
קראתי ואני מסכים/ה לתרנון של היחידה ללימודי תעודה והמשך, הקריה האקדמית אונו

צור קשר

נא השאר פרטים ונחזור אליך

מאמרים

ההשקעה המוצלחת הבאה שלך

ההשקעה המוצלחת הבאה שלך

שוק הנדל"ן בישראל תמיד היה נתון לתנודות. שינויים אלו לעיתים מטיבים עם המשקיעים, ציבור רוכשי הנדל"ן ולעיתים מרעות עימם. רכישת נדל"ן אם מדובר על נדל"ן פרטי המשמש לצרכי מגורים, או נדל"ן מסחרי, המשמש לצרכים עסקיים, דורשת ידע והכרות עמוקה עם תוואי השוק ועם השינויים הקיימים והמתוכננים בו. על מנת להצליח ולהשיא ערך מהשקעה בנדל"ן כבר לא מספיקה רק יכולת גיוס הון עצמי. הדבר דורש ידע מקצועי נרחב.

סיכוי לצד סיכון

ישנם גורמים רבים המשפיעים על היכולת לבצע עסקת נדל"ן משתלמת. כמובן שכל משקיע בתחום שואף להגדיל את התשואה למקסימום ולהקטין ככול האפשר את הסיכון. יש חשיבות רבה בהתאמת ההשקעה המתבצעת למטרות המשקיע אם לטווח קצר או ארוך, להיכרות רבה עם השוק והבנת תנודותיו, להכרת כל הגורמים המשפיעים על שיעורי התשואה הצפויים. מחד השקעה טובה יכולה להניב ערך מאוד משמעותי, ומאידך השקעה לא מוצלחת יכולה לגרום למפח נפש והפסד כספי גדול.

קרא עוד

איך מנהלים את המשאב הכי חשוב בחברה

למד כיצד לנהל את המשאב הכי חשוב בארגון שלך

חברות וארגונים רבים בארץ ובעולם, כבר השכילו להבין כי המשאב האנושי, העובדים והמנהלים בארגון, מהווים את אבני היסוד החשובים ביותר. הם אלו שיביאו להצלחתו, כאשר תנתן להם המעטפת המיטבית להצלחה, והם אלו העשויים לגרום לארגון להתדרדרות וכשלון, באם לא יושקעו מאמצים להכשירם, לנהל אותם ולטפחם.

ידע הוא כוח

בארגונים רבים קיימת תופעה בה מנהלים ממונים לנהל עובדים והם עושים זאת מבלי שניתנו להם הידע הכלים והידע הנדרשים לטובת משימה חשובה זו. הכשרת אותם מנהלים יכולה להניב תועלת מרובה לארגון, והיא מוטלת על מחלקת משאבי האנוש. מחלקה זו היא המתווה את התרבות הארגונית, ועליה לוודא כי המשאב האנושי, ראשית המנהלים וכנגזרת מכך גם העובדים, מקבל את כל הדרוש לו לטובת ביצוע עבודתו על הצד הטוב ביותר. השקעה זו במשאב האנושי היא אחת מההשקעות המשיאות את הערך הרב והמידי ביותר בארגון.

מיומנויות ניהול- הקורס שיוביל אותך למאה ה- 21

זה לא פשוט להיות מנהל, על אחת כמה וכמה בעידן הדיגיטלי. המנהל בעת הנוכחית חייב לשאוף להיות הטוב ביותר. הוא צריך לפעול במספר רב של חזיתות, הרבה יותר מאשר בעבר, תוך כדי שהוא חולש על צוות העובדים, מתנהל נכון מול לקוחות ומול ספקים ומבצע כל פעולה ביעילות. יש אנשים שיחזיקו בתכונות המסייעות להם לבצע את הדברים האלה באופן טבעי, אך גם עבור אלה שאינם נמנים עם הקבוצה הזו יש פתרון מצוין. הפתרון הזה הוא קורס מיומנויות ניהול, שממקסם את עבודתו של כל מנהל או של מי שעתיד לשמש בתפקיד ניהולי.

מטרת הקורס

קורס מיומנויות ניהול נועד להקנות למנהל את הכלים ולפתח אצלו את הכישורים שיאפשרו לו לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר. עסק שהמנהל שלו יודע את העבודה יתנהל על פי הספר ויזכה במספר בלתי מבוטל של יתרונות: שיפור התנהלות העסק, הרחבת מעגל הלקוחות, הגדלת ההכנסות וכן הלאה. תכונות כמו אינטיליגנציה רגשית, כושר מנהיגות, יכולת התבוננות בתמונה במלואה או אסרטיביות מגדירות את עבודתו של המנהל ויכולות לעבור שדרוג אצל כל אדם באמצעות הקורס הנכון.

קצרה היריעה מלפרט כאן באריכות על כל הנושאים שנכללים במסגרת קורס מיומנויות ניהול, קורס בו הדגש הוא פרקטי אך גם היבטים תיאורטיים מהווים חלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים המרכיבה אותו. בין השאר, מדובר כאן בנושאים כמו ניהול עובדים ועבודת צוות, ניהול משא ומתן, שפת גוף, תקשורת בינאישית (הן מילולית והן בלתי מילולית), אינטליגנציה רגשית תוך הנעת עובדים וניהולם, פיתוח חשיבה יצירתית מתוך מטרה לפתור בעיות קיימות, ארגון נכון של לוח הזמנים ועוד. הלימודים כוללים התנסות של המנהלים בסוגיות אלה, למשל במסגרת של סימולציה או אפילו במטלות לבית, המוטלות על המשתתפים.

ההשקעה הבאה שלך מחכה לך כאן

רבים מאתנו היו שמחים לגלות את סוד ההשקעה הבטוחה והמניבה. ישנם תחומים רבים בהם ניתן להשקיע במטרה לזכות ברווח נאה, השונים זה מזה ברמת הסיכון הטמון בהם ובאחוז התשואה הצפוי במידה וההשקעה אכן הוכיחה עצמה כנכונה. אחד התחומים בהם ניכרת עליה תמידית בביקוש להם, וזאת לאור יתרונות יחסיים רבים בפרמטרים שהוזכרו, הוא תחום הנדל"ן. בהשוואה לאפיקים חלופיים, מסורתיים יותר, כגון תכניות שונות לחיסכון בבנק, חיסכון פנסיוני, קרנות גמל והשתלמות, עולם הנדל"ן מאפשר לזכות בתשואה גבוהה משמעותית, תוך סיכון מדוד ומותאם ליכולתו האישית של המשקיע, זאת כמובן במידה ועושים זאת לאחר רכישת ידע מקצועי בתחום באמצעות השתתפות בקורס השקעות נדל"ן.


סוגים שונים של השקעה בעולם הנדל"ן

ישנם מגוון תחומים המצויים תחת מטריית מושג השקעה בנדל"ן. השקעה זו יכולה לנבוע מרכישה של נכס למגורים והשכרתו, השבחת נכס ומכירתו בתשואה גבוהה, רכישה של מגרשים לצרכים מסחריים, רכישת מגרשים חקלאיים, השקעה בנכסים מסחריים אשר יניבו תשואה חודשית מהגורם שיפעיל אותם, השקעה בנדל"ן בחו"ל ועוד. לכל סוג השקעה שצווינו רמה סיכון משתנה וסיכוי תשואה שונה, אשר רובן ככולן עדין מוגדרות משתלמות ובטוחות מכל אפיק השקעה חלופי. חלק מהותי בהצלחה בתחום זה כרוך ביכולת להבין לעומק את סוגי ההשקעה האפשריים ולבחור בהשקעה המתאימה ביותר לצרכים האישיים וליכולת הכלכלית הקיימת. כיצד לנתח את מצב הנדל"ן הנוכחי ולזהות הזדמנויות להצלחה בתחום. פיתוח מיומנויות וטכניקות לביצוע של מו"מ שיוביל לתשואה הגבוהה ביותר. התנסות מעשית בלווי צמוד שתאפשר כניסה בטוחה לעולם מלא פוטנציאל כספי.

מהי כלבנות טיפולית ?

החבר הטוב ביותר שלך הוא גם המטפל האישי שלך

הקשר בין בני האדם לכלבים הוא האדוק ביותר מבין כל חיות המחמד. אדם אשר מחזיק בביתו כלב -מגדל לא רק חבר טוב, כי אם בן משפחה נאמן, שיעשה הכל על מנת לרצות אותו ויעניק לו אהבה ללא תנאי. מה שחשוב להדגיש הוא שבלא מעט מצבים, ניתן לקחת את מערכת היחסים הזו מספר צעדים קדימה: תרחיש בו הכלב משמש כמטפל עבור האדם, לא פחות, הוא הכל חוץ מבדיוני. כדי להבין את מהות הקשר הזה, חשוב לבחון מקצוע מרתק בשם כלבנות טיפולית, אשר כולל בתוכו אילוף כלבים ורתימתם לסיוע לאדם הזקוק לעזרה באינספור דרכים.

קווים לדמותה של הכלבנות הטיפולית

ניתן למצוא כיום מספר אופנים בהם כלבים יכולים לעמוד לשרותו של האדם, כאשר קורס כלבנות טיפולית מקיף צריך לכלול את כולם. בתחילה, עוסקים בנושאים כלליים בתחום אילוף הכלבים או אפילו חינוכם ופתרון בעיות התנהגות אופייניות בקרבם. סוגיות אלה מהותיות מכיוון שמטפלים בשיטה הייחודית חייבים להכיר את הכלב מ-א' ועד ת'. היבט אחר, חשוב גם כן, הוא שיטות עבודה שמיועדות להכשרות שונות של כלבים המוגדרים כ"כלבי שירות": כלבים שמסייעים לאדם עם מוגבלות פיזית, למשל, או לחילופין מסייעים לאדם עם קשיים רגשיים חמורים. נושאים אלה, המרכיבים לרוב את החלק הראשון של קורס ההכשרה, מיועדים לסייע למשתתפי הקורס להכשיר כלבים על מנת שיוכלו לבוא לשירותו של האדם.

החלק השני מגלם בתוכו כבר כניסה לעובי הקורה של התחום: לימודי הכלבנות הטיפולית על בוריים. המטרה בחלק זה היא ללמוד כיצד ניתן להשתמש בכלב ובתקשורת עימו על מנת להביא לחילוצן של מיומנויות שונות אצל המטופל וכן למגר אצלו התנהגויות אשר מוגדרות כ"שליליות". חשוב לשים לב שמעבר למתן הטיפולים באמצעות הכלב ותוך השתתפות בהליך, הלימודים אמורים להעניק כלים גם להכשרת הכלב כדי שיעניק בכוחות עצמו את הסיוע. לצורך זה, חשוב להתבונן שוב על המעלות של הכלב, אשר בניגוד לחיות מחמד אחרות יכול להכיל את ההתנהגות האנושית, על סוגיה, להבין אותה ואף להגיב בהתאם לה.

השפה שתגרום לך להצליח בעולם העסקי

אנשים הם בראש ובראשונה - חברתיים ותקשורתיים וידוע כי שליטה בשפה היא מיומנות חשובה מאוד. מיומנות של שליטה בשפה חשובה לא רק בחיי היומיום אלא גם ואולי במיוחד בחיים המקצועיים. בשורות הבאות נרחיב על השפה שיכולה להוביל להצלחה מרשימה מאוד בעולם העסקים. שפה זאת, אגב, תוכל להביא למהפך של ממש גם בקרב אנשי עסקים מתחילים וגם בקרב כאלו עם וותק, והנה רלוונטית גם לשכירים וגם לבעלי עסקים עצמאיים. 

השפה הלא מילולית 

לכל מדינה ולכל אזור שפות ייחודיות. קורא שורות אלה סבור, אולי, שנרצה לדבר על החשיבות של השפה למי שרוצה לעשות עסקים בחו"ל, בסביבה עם שפה זרה. למעשה, אנו רוצים לדבר על שפה הרבה יותר בסיסית, כזאת שיש לה משמעות לכל מי שעושה עסקים גם בארץ וגם בחו"ל. זוהי שפה חשובה לא פחות ויש אומרים אף יותר מהשפה המילולית וזוהי כמובן השפה הבלתי מילולית – שפת הגוף. 

כיום כבר ברור בקרב חוקרים ששפת הגוף משפיעה על קולט המסר אפילו יותר מהשפה המילולית שבה כולנו מדברים. אם בעבר חשבו ששפת גוף היא דבר שלא ניתן ללמוד ושהיא דבר שקורה כמובן מאליו, הרי שכיום כבר ברור שזה לא המצב. באמצעות קורס שפת גוף ותקשורת בינאישית ניתן ללמוד כיצד להעביר מסרים חשובים וכיצד להימנע מאי הלימה בין המילים לבין שפת הגוף. עבור אנשי עסקים ומי שרוצה להפוך למצליח בתחום זה, היכולת לשדר ולקלוט שפת גוף בצורה נכונה יותר מסייעת בהרבה מאוד מצבים. 

אחריות, דייקנות, לדעת לחשוב – בואו לגלות מהן התכונות שצריך חשב שכר מקצועי

זהו אחד התפקידים החשובים ביותר בכל ארגון או עסק, תפקיד שמשפיע על חלק בלתי נפרד מההתנהלות השוטפת: התשלומים לעובדים. כדי שכל אחד יקבל את מה שמגיע לו על פי מאפייני התפקיד והחוקים המוגדרים במדינת ישראל לצורך זה, יש להכניס לתמונה את חשבי השכר המקצועיים. אז מהן התכונות שפשוט חייבות להיות אצל כל חשב שכר באשר הוא?

דייקנות

חשב שכר לוקח את המושכות בתחום חשוב מאד, בו אין מקום ולו לטעות הקטנה ביותר: מדובר כאן בתשלום שעובדי העסק צריכים לקבל על מנת להמשיך ולהתקיים בכבוד, להתנהל היטב מבחינה כלכלית ועוד. אפילו טעות קטנה של חשב השכר, דוגמת הקלדת נתונים שגויים או התעלמות מחוק ומזכויות סוציאליות, עלולה להשפיע בצורה דרסטית על המשכורת שיקבלו העובדים, לטובה או לרעה.

את רוב הטעויות אמנם ניתן לתקן לאחר זמן מסוים (לדוגמא, בתלוש המשכורת הבא), אבל יש כאן פוטנציאל גבוה לשיבוש חיי העובד, או אפילו לפגיעה במאזני העסק: חשבו על חשב שכר שבטעות משלם לעובדים סכום כסף גבוה פי כמה ממה שמגיע להם, ומכניס את העסק לבור כלכלי לא פשוט.

כוחו של חשב השכר – הרבה מעבר למספרים ודוחות!

חשבות שכר היא מקצוע הדורש מהאדם הבוחר בו יכולות גבוהות. לא בכדי לשכת רואי החשבון החליטה לקחת על עצמה את ריכוז הקורסים השונים עבור חשבי השכר, מתוך ידיעה שקורסים אלה מטרתם להצמיח בסופו של דבר חשבי שכר מקצועיים, ומתוך רצון לשמור על רמה גבוהה של תחום זה.

הצעד הראשון: קורס חשבי שכר

תחילת הדרך של חשבי שכר מתחילה בקורס מסודר. הקורס מתאים לכל מי שצבר 12 שנות לימוד וכן ידע בסיסי בתחום הכספים. היקף הקורס הוא 145 שעות אקדמיות שבמהלכן ילמדו הסטודנטים באופן מעמיק נושאים כמו דיני מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי, ביטוח סוציאלי ורכיבי שכר ומשכורת. כמו כן, הקורס מכין את הסטודנטים לקראת מבחני הלשכה של רואי החשבון בישראל. מלבד העובדה שהקורס מכשיר חשבי שכר בפני עצמו, הוא גם מעניק נקודות זיכוי בלתי מבוטלות לכל מי שמבקש להשלים תואר ראשון בחשבונאות.

מקצוע בעל ביקוש גבוה

חשבות שכר היא מקצוע מבוקש ביותר, ועל כן נודע ביקוש גבוה ההולך וגדל לחשבי שכר טובים ואחראיים. סיום הקורס בהצלחה מבטיח לרוב המוחלט של הסטודנטים השמה מוצלחת במשק. חשב השכר מהווה את הבסיס הפיננסי עליו נסמך הארגון, ולכן הוא נחשב לאחד התפקידים המרכזיים בו. עובד טוב ומקצועי יישאר בדרך כלל שנים ארוכות בארגון בו הוא עובד, יתקדם ויבטיח את התברגותו במערכת באופן מוצלח

ניהול בעידן מתקדם

עבודת המנהל היא תמיד מאתגרת, כאשר אינספור תחומים נופלים על אחריותו של המנהל הממוצע. הנקודה החשובה היא שאף אחד לא נולד מנהל, כאשר רבים סבורים כי "אין להם את זה". המאמר הנוכחי מתייחס לאתגרים המרכזיים המאפיינים את עבודת המנהל במאה ה-21, למספר מיומנויות ניהול שחשוב שיהיה לו ולדרך הטובה ביותר להצטייד בהן הלכה למעשה.

כל הדרישות מהמנהל המושלם

קצרה היריעה מלפרט כאן באריכות על כל המאפיינים של עבודת המנהל, מה גם שהיא תלויה בשורה ארוכה של משתנים ספציפיים: גודל החברה, תחום העיסוק שלו, דינמיקת העבודה הקיימת בה וכיוצא בזה. ועדיין, ניתן לטעון בפה מלא כי עבודת המנהל היא מורכבת וכוללת בתוכה הרבה יותר מאשר הפן הניהולי בלבד של העסק.

ניתן להזכיר תחומים רבים וכישורים שונים הנדרשים מהמנהל, דוגמת יכולת לניהול משימות וזמן, חלוקת תקציבים, ניהול משא ומתן, שפת גוף, תקשורת בין אישית ויחסי אנוש, שיווק עצמי (ושיווק של העסק), הצבת יעדים, תכנון אסטרטגיות – והרשימה עוד ארוכה.

תחומי הלימוד שיובילו אתכם לשוק העבודה

מעוניינים להתחיל לימוד? אין צל של ספק שבמצב הנוכחי, עליכם להשקיע מאמצים בבחירת תחום הלימודים. משתנה משמעותי בתוך המשוואה הזו, אולי המשמעותי מכולם, הוא הדלתות שפותח אותו תחום לימודים ב"עולם האמיתי", כלומר, בעולם התעסוקה. המאמר הבא כולל בתוכו המלצות למספר תחומי לימודים מומלצים במיוחד, מהבחינה הזו, עם דגשים חשובים ביחס לכל אחד מהם.

הנהלת חשבונות

ההתנהלות הכלכלית של רוב בני האדם אינה פשוטה. אלא שיש בתמונה גורמים שעבורם התמונה מורכבת הרבה יותר, כאשר את עיקר תשומת הלב מקבלות החברות הגדולות והארגונים, המצריכות כמעט תמיד אנשי מקצוע שיקחו את המושכות. בתנאים האלה, לא מפתיע מדוע הביקוש למנהלי חשבונות נמצא בשנים האחרונות בכיוון אחד, והוא כלפי מעלה.

לימודי הנהלת חשבונות מיועדים לרוב לבוגרי 12 שנות לימוד, עם או בלי ועדת קבלה (בהתאם לשיקול הדעת של מוסד הלימודים הספציפי). לימודים אלה עוסקים בכל ההיבטים המרכיבים את התחום, כאשר בין היתר ניתן להצביע על מאזני בוחן, מלאי, עסקאות משותפות, דו''חות רווח והפסד, הנהלת חשבונות ממוחשבת וכיוצא בזה. המקצוע נחשב למאתגר במיוחד, כאשר השכר של מנהלי החשבונות מרשים בכל קנה מידה.

מקצועות פיננסיים מומלצים אחרים הם ייעוץ מס, חשבות שכר וביטוח פנסיוני, כל אחד מהם בעל יתרונות משמעותיים משלו.

 

משרת המפתח בארגון הגדול ? רק חשבי שכר

אחת המחלקות המשמעותיות והחשובות בארגון הוא מחלקת הכספים ובתוכו התפקיד הנחשק של חשבות שכר. מקצוע חשבי השכר הפך בשנים האחרונות למקצוע מוכר ע"י לשכת רואי החשבון וזוכה להמון תשומת לב כמקצוע נדרש בעולם העבודה.

תפקידו של חשב השכר הוא תפקיד מפתח בכל ארגון , אשר מצריך מחשבה מעמיקה , התמודדות עם שינויים ואחריות ענקית לגבי הארגון כולו והעובדים בפרט. כחלק מתפקידו העיקרי של חשב השכר הוא צריך להיות אחראי על ניהול הפן הפיננסי בארגון, כלומר בכל הנוגע לשכר העובדים, תנאיהם הסוציאליים וזכויותיהם, אשר משפיעות על התייעלות הארגון כולו וניהול ההון הכי חשוב בארגון והוא ההון האנושי.

אז מה זה בעצם המקצוע המבוקש כל כך חשבי שכר?

תשלום שכר הוא עניין מורכב הקשור לתשלומי מיסים ומחויבויות שונות בין המעסיק לעובד בכל ארגון או חברה, ועל כן נעשה בידי אנשים שרכשו השכלה ומיומנות בתחומי החשבונאות והמיסוי. כל מי שמעוניין לעסוק ולהתמקצע בתחום צריך ללמוד את המקצוע.

לימודי חשבי שכר מעניקים לכל אחד לעבוד בשוק העבודה התחרותי שקיים סביבנו. בקורס חשבי שכר נלמדים מגוון רחב של נושאים אשר הכרחיים לעוסקים בנושא זה ומתרכזים בשלושה נושאים עיקריים : דיני עבודה , דיני מיסים וביטוח לאומי. הלימודים מקנים את כל הכלים הנדרשים ללמידה אפקטיבית ויכינו את העוסקים  למבחני הלשכה של רואי החשבון בישראל, יתרמו למקצועיות של אלו שיבחרו לעסוק במקצוע ובכך יוכלו להסתייע רבות בידע ובמיומנויות שהקורס מקנה.

קורס גישור - ההתמחות שתזניק אותך קדימה

פעם, כמעט כל אם הייתה רוצה שהילד שלה יהיה עורך דין. עובדה זו, יחד עם האטרקטיביות של המקצוע והשכר הנאה שהוא מגלם, הביאו למספר הולך וגודל של משפטנים, מה שהשפיע בצורה ניכרת על שוק העבודה. כיום, תחום עריכת הדין בפרט, והמשפטים בכלל, נחשב לתחרותי בכל קנה מידה, כאשר לא מעט עורכי דין, בייחוד חדשים, נתקלים בקשיים במציאת העבודה הראשונה שלהם. כל דבר שמייחד את עורך הדין ויבליט אותו על פני "מתחריו" - יקבל עדיפות. וכאן בדיוק תחום הגישור, אחד המומלצים בעולם המשפטי, נכנס לתמונה.

קווים לדמותו של הגישור

גישור הוא הסמכה ייעודית של עורכי דין וגורמים שונים בקשת המשפטית, אשר יכולה לאפשר להם לפתור מקרים מגוונים, בשלל תחומים, מבלי להיכנס להליך הארוך בבתי המשפט השונים. המדובר הוא בתחום ידע של ממש, המצריך לימודים בתחום – זהו תחום הגישור.

לימודים אלה מעניקים את כל הכלים והמיומנויות הנדרשים להשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר: מיומנויות בסיסיות הנדרשות לכך, ניהול משא ומתן, זיהוי הנושאים והצרכים (שלב ה"הקשבה"), ניהול קונפליקטים, הבנת תפקיד המגשר, חיפוש יצירתי אחר פתרונות – והרשימה עוד ארוכה. בסיום קורס גישור, וכאשר עורכי הדין או המשפטנים עומדים בכל דרישותיו, הם זוכים בידע ניכר וחיוני, כמו גם בתעודה המאפשרת לפתוח להם לא מעט דלתות.

המקצוע היציב בשבילכן, אתמול, היום וגם מחר

נשים שמגיעות לשוק העבודה נתקלות בקשיים רבים מכורח חברתי וכלכלי. מצד אחד – מצופה מנשים לעבוד ולהרוויח משכורת על מנת לכלכל את עצמן ואת משפחתן, ומנגד, נשים הבוחרות במסלול של קריירה ומשפחה עשויות למצוא את עצמן בדילמה מפאת זמני העבודה המוקצבים והדאגה לילדיהן ומשפחתן שמוטלת, לרוב, בעיקר עליהן. בין אם מדובר בחופשת הלידה, בבן זוג שחוזר, לרוב, בשעות הערב המאוחרות או בזמני העבודה של הגנים בארץ, ולעיתים אף גירושין שמשפיעים רבות על אפשרויות התעסוקה והקידום של נשים, הקשיים שמוערמים על נשים בניהול הקריירה שלהן דורשים מהן מחשבה על בחירת המקצוע העתידי שלהן, ולעיתים אף על הסבת מקצוע בו יוכלו לעבוד בנוחות בשעות המתאימות להן, מכורח המציאות.

חוסר היציבות בעולם התעסוקה

גם חוסר היציבות בעולם התעסוקה בארץ משפיע רבות על בחירה זו. כיום רוב שוק העבודה מורכב מעובדות קבלן בתחומים שונים, עסקים קטנים שבקושי מקבלים תמיכה מהרשויות נסגרים חדשות לבקרים ופיטורים הם עניין של מה בכך, מפאת חוסר היציבות בשוק העבודה בישראל. נשים רבות מוצאות את עצמן עם תארים ודיפלומות שלא רלוונטיות לשוק העבודה ולמשכורת שעליהן להרוויח על מנת לכלכל את עצמן ומשפחתן בכבוד, והן נאלצות לבחור במסלול קריירה שיאפשר להן גם שעות נוחות לעבודה אך גם הכנסה רווחית וזמינה שתאפשר להן לכלכל את עצמן לא משנה באיזה מצב הן תמצאנה את עצמן. מעסיקים רבים יעדיפו להעסיק נשים צעירות, בתחומים מסוימים, שלא מחויבות לשעות הבית והמשפחה, או אפילו – גברים. על אף שנשים עם ילדים ומשפחה נוטות לשמור על מקום עבודתן בקנאות ולעבוד בצורה אפקטיבית יותר, שוק העבודה עדיין אינו רואה בנשים כאלה כהשקעה עתידית, גם אם הן עובדות מסורות יותר שנותרות במקום עבודה אחד לאורך שנים, משקיעות בו ומרימות אותו.

לדעת להניע עובדים זה לא רק מקצוע, זו מיומנות

כולנו חושקים בקבלת תפקיד ניהול יוקרתי ומכובד, ורוצים לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר ולהצעיד את העסק קדימה ביותר ממובן אחד. אבל עלינו לדעת גם כי מלאכת הניהול אינה פשוטה כלל וכלל, כאשר עיקר הקושי נוגע ליחסים עם העובדים, כמו גם לצורך "להניע" אותם בצורה שתצעיד את העסק כולו קדימה. הנה כל מה שחשוב לדעת על התחום.

תפקיד המנהל באופן כללי

מנהל נועד לנהל את העסק, על כל ההיבטים של כך. ההיבט הראשון לכך נוגע לניהול המשימות בחברה, שעה שהמנהל צריך לקבוע סדר עדיפויות, לוח זמנים, חלוקת תפקידים וכיוצא בזה. במקרה הזה, לכל תחום מקצועי, או אפילו לכל עסק, יש חוקים משלו. המנהל צריך לחשוב כיצד ליצור את סביבת העבודה האידיאלית, תוך התחשבות בפרמטרים העומדים לרשותו: הכלים המקצועיים, גודלו של כוח האדם, ההכשרות המקצועיות שלהם, התקציב וכיוצא בזה. מכאן, שמדובר על מלאכה ארגונית וניהולית באותה מידה.

לא ניתן לדבר על עבודת המנהל מבלי להכניס לתמונה את יחסיו עם אוכלוסיית העובדים: בין אם כל העובדים בחברה ובין אם כאלה המאפיינים מחלקה מסוימת בה. המנהל צריך לדעת כיצד להפיק את המקסימום מכל אחד מהם, וכיצד ניתן לרתום את הכישורים של כל אחד מהם כדי לשפר את התנהלות העסק. לא פעם, הדבר כרוך ביצירת תיאום בין אנשי מקצוע שונים, כמו גם בהתבוננות על התמונה המלאה.

 

מקצוע חדשני, רווחי ומעניין

השתלטות המחשבים על חיינו שינתה את חוקי המשחק בלא מעט תחומים. הדבר הוליד שורה ארוכה של מקצועות, אשר רק הולכים ומתפתחים משנה לשנה. תחום העיצוב הגרפי עונה על ההגדרה הזו בדיוק, כאשר מדי שנה יותר ויותר אנשים מעוניינים להיכנס לתוכו. בפועל, הדבר אפשרי בזכות לימודי עיצוב גרפי , לימודים מעניינים מאד המאפשרים לפתוח לא מעט דלתות – גם בעולם בתעסוקתי.

עיצוב גרפי בשנת 2015: קווים לדמותו

פעם, מלאכת העיצוב הגרפי הייתה נחלתם של מעטים, מכיוון שרבים לא היו זקוקים לתוצרים השונים שלה. וכך, העיצוב הגרפי היה מיועד אך ורק עבור בעלי עסקים, או אפילו עסקים גדולים, שיכלו להקדיש לכך את הסכומים (שאין לשכוח, היו גם הם גבוהים). אלא שמאז השתנו הרבה מאד דברים: הטכנולוגיה התפתחה, תוכנות העיצוב הגרפי הפכו לנגישות יותר והצורך להשתמש בהן הפך למשמעותי יותר.

אם בעבר עיצוב גרפי היה מיועד בעיקר להפקת מוצרי דפוס, חשובים ככל שיהיו, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של שימושים אחרים. זאת, גם הודות לשינוי משמעותי אחר, והוא הפופולאריות האדירה של רשתות חברתיות דוגמת פייסבוק או אינסטגרם. עסקים המנהלים עמוד פייסבוק משלהם, כמו גם פרופיל אינסטגרם, זקוקים לא רק לתמונות –אלא גם לתוכנות לעיבוד תמונה ועיצוב גרפי.

אחת ההשלכות של כך, חשוב להדגיש, היא שגם אנשי מקצוע הפועלים בתחומים אחרים, דוגמת בניית אתרים או ניהול מדיה חברתית, צריכים לדעת בצורה מספקת את תורת העיצוב הגרפי. ואכן, השילוב של העיצוב הגרפי עם מקצועות אחרים, לכאורה, מאפשר לבעל המקצוע להרכיב לעצמו ארגז כלים רחב בכל קנה מידה.