X
אחריות, דייקנות, לדעת לחשוב – בואו לגלות מהן התכונות שצריך חשב שכר מקצועי
תאריך פתיחה:שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של עבודה

משותפת עם סטודנטים ובוגרים.

על מנת שיועץ יחזור אליך, אנא מלא את הפרטים הבאים:

הריני לאשר קבלת עדכונים באמצעות מסרון לנייד, לדוא"ל ודיוור ישיר

שמור מקום בקורס

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד.

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד

קדימה, בוא נתחיל עם השלב הראשון של הרישום:

הרשמה לקורס

שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של משותפת עם סטודנטים ובוגרים.
הרשמה
בוקר
ערב
יום ו
קראתי ואני מסכים/ה לתרנון של היחידה ללימודי תעודה והמשך, הקריה האקדמית אונו

צור קשר

נא השאר פרטים ונחזור אליך

אחריות, דייקנות, לדעת לחשוב – בואו לגלות מהן התכונות שצריך חשב שכר מקצועי

זהו אחד התפקידים החשובים ביותר בכל ארגון או עסק, תפקיד שמשפיע על חלק בלתי נפרד מההתנהלות השוטפת: התשלומים לעובדים. כדי שכל אחד יקבל את מה שמגיע לו על פי מאפייני התפקיד והחוקים המוגדרים במדינת ישראל לצורך זה, יש להכניס לתמונה את חשבי השכר המקצועיים. אז מהן התכונות שפשוט חייבות להיות אצל כל חשב שכר באשר הוא?

דייקנות

חשב שכר לוקח את המושכות בתחום חשוב מאד, בו אין מקום ולו לטעות הקטנה ביותר: מדובר כאן בתשלום שעובדי העסק צריכים לקבל על מנת להמשיך ולהתקיים בכבוד, להתנהל היטב מבחינה כלכלית ועוד. אפילו טעות קטנה של חשב השכר, דוגמת הקלדת נתונים שגויים או התעלמות מחוק ומזכויות סוציאליות, עלולה להשפיע בצורה דרסטית על המשכורת שיקבלו העובדים, לטובה או לרעה.

את רוב הטעויות אמנם ניתן לתקן לאחר זמן מסוים (לדוגמא, בתלוש המשכורת הבא), אבל יש כאן פוטנציאל גבוה לשיבוש חיי העובד, או אפילו לפגיעה במאזני העסק: חשבו על חשב שכר שבטעות משלם לעובדים סכום כסף גבוה פי כמה ממה שמגיע להם, ומכניס את העסק לבור כלכלי לא פשוט.

הכרת החוקים
אדם שמקבל תלוש משכורת עשוי להתבונן רק בתמונה הכוללת, והיא לרוב שאלת הברוטו והנטו – מה הסכום שנכנס לחשבון הבנק שלו בסופו של יום. יחד עם זאת, חשוב להדגיש ששום דבר בתלוש המשכורת אינו אמור להיות מקרי. כל סעיף בתלוש הוא בעל משמעות, ומבטא את ההיבטים הפרטניים בחוזה ההעסקה, הזכויות המגיעות לעובדים (זכויות סוציאליות, לדוגמא), ניכויים מהתלוש (לטובת ביטוח בריאות, פנסיה וכן הלאה) ועוד. התלוש חייב לבטא את מצבו הפרטני של העובד, למשל נקודות הזיכוי המגיעות לו ממס הכנסה.
יש כאן רשימה ארוכה מאד של חוקים שחשב השכר צריך להכיר, אליהם הוא מתוודע, מטבע הדברים, בלימודים המקיפים שהוא עובר לצורך ההסמכה שלו. בנוסף לכך, עליו להיות מעורה בתחום בצורה יסודית ומעמיקה, להתעדכן בשינויים שחלים בו (למשל, עדכון מדרגות המס) וגם בשינויים בארגון עצמו.

יחסי אנוש
בסופו של יום, חשבי שכר אינם עובדים מול מספרים, אלא גם – ורבים יגידו, בעיקר – מול בני אדם. כל עובד בעסק או בארגון סביר שיעבור אצלו כדי לברר סוגיות שונות הנוגעות לתלוש המשכורת שלו, לעדכן אותו בשינויים החלים במעמדו (למשל, המעמד הסוציאלי) וגם כשיש צורך לתקן או לשנות משהו בתלוש השכר. לא משנה עד כמה חשב השכר זהיר ומדויק, טעויות עלולות לקרות – ולא תמיד באשמתו הישירה.
מכאן, ברור מדוע חשב השכר צריך להיות מצויד ביחסי אנוש טובים ובמידה בלתי מבוטלת של סבלנות. הוא צריך לגלות רגישות לעובדים המגיעים אליו, לדעת להקשיב להם ולספק להם תשובות ומענה בזמן אמת. זה לא מקרי שחשבי שכר יהיו בארגונים רבים האנשים המוכרים ביותר בקרב העובדים, ויבואו באינטראקציה עמם בכל יום ויום.

מקצוע חדשני, רווחי ומעניין
משרת המפתח בארגון הגדול ? רק חשבי שכר
קורס גישור - ההתמחות שתזניק אותך קדימה
ההשקעה המוצלחת הבאה שלך