X
מהי כלבנות טיפולית ?
תאריך פתיחה:שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של עבודה

משותפת עם סטודנטים ובוגרים.

על מנת שיועץ יחזור אליך, אנא מלא את הפרטים הבאים:

הריני לאשר קבלת עדכונים באמצעות מסרון לנייד, לדוא"ל ודיוור ישיר

שמור מקום בקורס

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד.

אנו מקפידים על קבוצות לימוד קטנות המאשרות דינמיקת
דיון מפרה ויחס אישי המעצים את חווית הלימוד

קדימה, בוא נתחיל עם השלב הראשון של הרישום:

הרשמה לקורס

שירות הייעוץ נסמך על ניסיון מצטבר של משותפת עם סטודנטים ובוגרים.
הרשמה
בוקר
ערב
יום ו
קראתי ואני מסכים/ה לתרנון של היחידה ללימודי תעודה והמשך, הקריה האקדמית אונו

צור קשר

נא השאר פרטים ונחזור אליך

מהי כלבנות טיפולית ?

החבר הטוב ביותר שלך הוא גם המטפל האישי שלך

הקשר בין בני האדם לכלבים הוא האדוק ביותר מבין כל חיות המחמד. אדם אשר מחזיק בביתו כלב -מגדל לא רק חבר טוב, כי אם בן משפחה נאמן, שיעשה הכל על מנת לרצות אותו ויעניק לו אהבה ללא תנאי. מה שחשוב להדגיש הוא שבלא מעט מצבים, ניתן לקחת את מערכת היחסים הזו מספר צעדים קדימה: תרחיש בו הכלב משמש כמטפל עבור האדם, לא פחות, הוא הכל חוץ מבדיוני. כדי להבין את מהות הקשר הזה, חשוב לבחון מקצוע מרתק בשם כלבנות טיפולית, אשר כולל בתוכו אילוף כלבים ורתימתם לסיוע לאדם הזקוק לעזרה באינספור דרכים.

קווים לדמותה של הכלבנות הטיפולית

ניתן למצוא כיום מספר אופנים בהם כלבים יכולים לעמוד לשרותו של האדם, כאשר קורס כלבנות טיפולית מקיף צריך לכלול את כולם. בתחילה, עוסקים בנושאים כלליים בתחום אילוף הכלבים או אפילו חינוכם ופתרון בעיות התנהגות אופייניות בקרבם. סוגיות אלה מהותיות מכיוון שמטפלים בשיטה הייחודית חייבים להכיר את הכלב מ-א' ועד ת'. היבט אחר, חשוב גם כן, הוא שיטות עבודה שמיועדות להכשרות שונות של כלבים המוגדרים כ"כלבי שירות": כלבים שמסייעים לאדם עם מוגבלות פיזית, למשל, או לחילופין מסייעים לאדם עם קשיים רגשיים חמורים. נושאים אלה, המרכיבים לרוב את החלק הראשון של קורס ההכשרה, מיועדים לסייע למשתתפי הקורס להכשיר כלבים על מנת שיוכלו לבוא לשירותו של האדם.

החלק השני מגלם בתוכו כבר כניסה לעובי הקורה של התחום: לימודי הכלבנות הטיפולית על בוריים. המטרה בחלק זה היא ללמוד כיצד ניתן להשתמש בכלב ובתקשורת עימו על מנת להביא לחילוצן של מיומנויות שונות אצל המטופל וכן למגר אצלו התנהגויות אשר מוגדרות כ"שליליות". חשוב לשים לב שמעבר למתן הטיפולים באמצעות הכלב ותוך השתתפות בהליך, הלימודים אמורים להעניק כלים גם להכשרת הכלב כדי שיעניק בכוחות עצמו את הסיוע. לצורך זה, חשוב להתבונן שוב על המעלות של הכלב, אשר בניגוד לחיות מחמד אחרות יכול להכיל את ההתנהגות האנושית, על סוגיה, להבין אותה ואף להגיב בהתאם לה.

הרגעים שאחרי הקורס

לא מעט מהנושאים הנלמדים במסגרת קורס כלבנות טיפולית יכולים לסייע לבעלי כלבים, באשר אלה. עם זאת, אחוז ניכר מאוכלוסיית היעד של הקורסים הם בעלי מקצוע בתחומים טיפוליים שונים, שרוצים להוסיף נדבך נוסף לארגז הכלים שלהם: מטפלים פסיכולוגיים, מאלפי כלבים, אנשים הפועלים במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ועוד. כמובן שגם אלה המעוניינים לרכוש מקצוע חדש, מספק ומאתגר מאד, המגלם בתוכו עזרה חיונית לזולת, יכולים לעשות זאת באמצעות הקורס.

על כל פנים, מרגע שמסיימים את קורס ההכשרה (נמשך לרוב בין שנה לשנתיים) ומקבלים את תעודת ההסמכה, ניתן להעניק סיוע פרטני בלא מעט תרחישים. בין הבעיות עימן ניתן להתמודד באמצעות מטפלו הטוב ביותר של האדם אפשר למנות בעיות חברתיות, קשיים רגשיים, מגבלות פיזיות, ליקויים קוגניטיביים, עיכובים בהליך ההתפתחות ועוד.

איך מנהלים את המשאב הכי חשוב בחברה
המקצוע היציב בשבילכן, אתמול, היום וגם מחר
מיומנויות ניהול- הקורס שיוביל אותך למאה ה- 21
מקצוע חדשני, רווחי ומעניין